zioła domowe, bazylia, oregano, rozmaryn
Uprawa ziół w domu

Chcesz mieć zioła zawsze pod ręką? Doskonałym sposobem jest uprawa ziół w domu. Doniczki z ziołami możesz ustawić na parapecie...

Czytaj Więcej
grillowane szparagi
Grillowane Owoce i Warzywa

Te warzywa najbardziej kojarzą nam się z grillem, a to dlatego, że są łatwo dostępne i można je przyrządzić na wiele sposobów...

Czytaj Więcej
kuchnia gruzinska
Kuchnia Gruzinska

Kuchnia gruzińska to symbioza przysmaków: udane połączenie mięsa i warzyw, przyprawionych ogromną różnorodnością przypraw..

Czytaj Więcej
kuchnia japonska
Kuchnia Japońska

Kuchnia japońska - kuchnia długowieczna. Na całym świecie kuchnia japońska jest uznawana za standard zdrowego odżywiania.

Czytaj Więcej
kuchnia chinska
Kuchnia Chinska

Kuchnia chińska jest jedną z najbardziej niezwykłych na świecie. Chińczycy tradycyjnie jedzą przy pomocy drewnianych patyczków, co wymaga wielkich umiejętności, sprawności i kunsztu kulinarnego.

Czytaj Więcej
gotowanie z dziecmi
Gotowanie z Dziecmi

Wspólne gotowanie z dzieckiem to zajęcie, które z pewnością nie sprzyja oszczędności czasu ani utrzymaniu kuchni w czystości, ale przynosi mnóstwo pożytku, związanego z rozwojem malucha co najmniej na kilku płaszczyznach.

Czytaj Więcej
kuchnia włoska
Kuchnia Włoska

Aby poznać Włochy, nie wystarczy zapoznać się z ich historią, literaturą, muzyką, architekturą, malarstwem i kinem. Trzeba zasmakować przede wszystkim niesamowitych potraw, które królują na włoskich stołach.

Czytaj Więcej
danie kuchni tajskiej
Kuchnia Tajska

Kuchnia tajska powstała w dużej mierze pod wpływem dwóch czynników: klimatu i kultury, choć ważną rolę w tym zakresie odgrywa historia kraju, inwazja i emigracja. Znaczący wpływ wywarły także Birma, Chiny i Kambodża

Czytaj Więcej
krem z awokado i miętą
Keto Słodkości

Nadchodzi wiosna i to jest czas, kiedy często postanawiamy przejść na dietę. Wśród różnych możliwości wyboru sposobu pozbycia się zbędnego tłuszczyku na uwagę zasługuje dieta ketonowa.

Czytaj Więcej
dieta ketogeniczna
O Diecie Ketogenicznej

Dieta ketogeniczna to dieta niskowęglowodanowa i wysokotłuszczowa. Są to diety o obniżonej zawartości węglowodanów. Ilość energii dostarczanej w przypadku tego modelu żywienia przesuwa się w stronę tłuszczów.

Czytaj Więcej
przepisy na keto Wielkanoc
Keto Wielkanoc

Czy nie macie ochoty na przygotowanie wspaniałego przyjęcia w stylu keto? Jeśli tak, to ten tekst jest specjalnie dla Was. Możesz zaskoczyć swoich gości i pokazać rodzinie, że dieta ketogeniczna wcale nie wymaga wielkich wyrzeczeń.

Czytaj Więcej
pierogi kuchni rosyjskiej
Kuchnia Rosyjska

Przez wieki rosyjska kuchnia nie było doceniana przez europejskich smakoszy. Jednak pomimo braku międzynarodowego uznania, kuchnia rosyjska rozwinęła się i została wzbogacona o nowe dania oraz przepisy.

Czytaj Więcej
zupa pomidorowa kuchni polskiej
Kuchnia Polska

Polska kuchnia w średniowieczu opierała się na potrawach z produktów rolnych (proso, żyto, pszenica), mięsach dzikich i hodowlanych oraz owocach, ziołach i lokalnych przyprawach.

Czytaj Więcej